Wycieczka do Wrocławia i Biskupina uczniów SP w Przysiersku

Grupa uczniów klas IV – VII wraz z opiekunami była na dwudniowej wycieczce we Wrocławiu w dniach 22 i 23 maja br. Zobaczmy fotorelację z tego wydarzenia.

5 czerwca br .uczniowie klas I-III wyjechali na jednodniową wycieczkę do Biskupina. Po przyjeździe na miejsce odbyli rejs statkiem „Diabeł Wenecki” po Jeziorze Biskupińskim. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedzali rezerwat archeologiczny. Dzieci poznały zwyczaje żyjących tu kiedyś ludzi, ich pracę i rzemiosło. Zobaczyły również rośliny, które były uprawiane w dawnych czasach.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w „Żywej Lekcji Historii”. Dzieci dowiedziały się jak zbudowano Biskupin. Poznały pradziejowe techniki budowlane, narzędzia do obróbki drewna i gatunki drzew, użyte do budowy osady. Dużo radości sprawiło uczestnikom budowanie modelu łużyckiej chaty oraz fragmentu wału obronnego.

Później uczestnicy wycieczki spotkali się z odtwórcami dawnych rzemiosł. Zobaczyli, jak wyglądała praca m.in. garncarza, snycerza i jakie przedmioty wytwarzali.

Był także czas na zakup licznych pamiątek, lodów oraz na posiłek, a późnym popołudniem wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu. Do zobaczenia fotorelacja z tego wydarzenia

Informacje

Rejestr zmian