Podsumowanie programu Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom 2017

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy zaprosił przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Przysiersku na uroczystość podsumowania kolejnej edycji programu edukacji przyrodniczo-ekologiczno-łowieckiej Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom realizowanego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Spotkanie odbyło się 23. 11. 2017 r. w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Sejmiku Kujawsko-pomorskiego, Wojewódzkiego Wydziału Ochrony Środowiska, Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy, Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy oraz delegacje z piętnastu wyróżnionych szkół i opiekujący się nimi członkowie kół łowieckich. Gala rozpoczęła się o godz.10.00 powitaniem gości oraz przedstawieniem przebiegu uroczystości. Następnie na scenę zaproszony został zespół artystyczny z naszej szkoły, który zaprezentował program: Niech nasza droga będzie wspólna. Publiczność żywo reagowała podczas występu, nagradzając oklaskami poszczególnych wykonawców. Zachwyt wzbudzały nasze kolorowe stroje regionalne.

Potem prowadząca poprosiła przedstawiciela Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy pana Jana Pawlaka o podsumowanie programu Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom. Dowiedzieliśmy się, że bardzo dużo szkół uczestniczyło w programie edukacji przyrodniczo-ekologiczno-łowieckiej, ale na szczególne wyróżnienie i nagrody zasłużyło piętnaście szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. W gronie nagrodzonych znalazła się również nasza szkoła, która otrzymała podziękowania oraz profesjonalny teleskop.

Kolejnymi punktami programu były ciepły poczęstunek, a po nim program artystyczny, który przeprowadził p.Jacek Cudny, autor wierszy dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Jego asystentką została nasza koleżanka – Alicja Siuda. Zostały przeprowadzane konkursy dla dzieci i dorosłych, w których nagrodami były audiobooki lub książki. Zobaczmy relację zdjęciową.

Wróciliśmy pełni wrażeń oraz ochoty do dalszych działań na rzecz ochrony przyrody.

 

 

Informacje

Rejestr zmian