Lekcja zdrowia w SP w Przysiersku

12 czerwca br. uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach edukacji żywieniowej pt. „Lekcja zdrowia”. Warsztaty były finansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oddział w Bydgoszczy, a realizatorem był Instytut Eligo z Gdyni.

Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne. W czasie pierwszej części warsztatów – teoretycznej uczniowie zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia. Poznali pięć zasad dbania o siebie. Dowiedzieli się także, w jaki sposób jedzenie wpływa na ich zdrowie i co należy jeść, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych witamin. Wiele emocji wzbudziło komponowanie zdrowego posiłku przed meczem dla naszej kadry narodowej piłkarzy. W rolę trenera asystenta i piłkarzy wcielili się uczniowie.

W drugiej – praktycznej części zajęć uczniowie z zapałem komponowali kolorowe kanapki, wykorzystując ciemne pieczywo, ser, wędliny i różne warzywa oraz wyciskali owocowo – warzywny sok. Potem był czas na jedzenie pysznych kanapek i picie zdrowego soku.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zadeklarowali, że od tej pory będą starali się odżywiać zdrowo. A w zamian otrzymali dyplomy z piramidą zdrowego wyboru oraz z zasadami dbania o własne zdrowie.

Informacje

Rejestr zmian