Konkurs czytelniczy 2018

15 maja br. uczniowie klasy I oraz III a SP w Przysiersku wzięli udział w konkursie czytelniczym „Igraszki z lekturą”organizowanym przez SP w Błądzimiu. Reprezentantkami klasy I były Agata Tretkowska i Aleksandra Szpakowska. Klasę IIIa reprezentowały – Natalia Marchlewska i Pola Kozakiewicz.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczestnicy musieli indywidualnie rozwiązać test dotyczący znajomości lektur, później drużyny z klas pierwszych układały i kolorowały puzzle – ilustrację fragmentu jednej z lektur. Należało też zapisać tytuł i autora książki, z której pochodziła ułożona ilustracja. Drużyny z klas trzecich odgadywały kalambury dotyczące lektur oraz rozwiązywały zagadki i rebusy.

Wspaniałą znajomością lektur wykazały się uczennice z klasy I: Agata Tretkowska i Aleksandra Szpakowska, które zajęły I miejsce spośród dziewięciu drużyn startujących w kategorii klas pierwszych. Aleksandra Szpakowska zdobyła również nagrodę za trzeci najlepszy wynik w indywidualnym rozwiązaniu testu. Dobrze poradziły sobie z zadaniami także dziewczynki z klasy IIIa – Natalia Marchlewska i Pola Kozakiewicz. W kategorii klas trzecich zajęły IV miejsce.

Wszystkim uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacje

Rejestr zmian