Hej to My Biedronki, przeczytajcie co u Nas słychać w listopadzie i grudniu……..

                     Miesiąc listopad i grudzień to również czas wytężonej pracy i nauki w grupie Biedronek. Dzieci nadal  pilnie uczyły się w swoich książeczkach poznając następujące tematyki: Urządzenia elektryczne, A deszcz pada i pada, Dbamy o zdrowie, Na jesienny, smutny czas, Nadchodzi zima, Święta tuż tuż. Szczególne zaciekawienie wśród dzieci wzbudziły zajęcia związane z urządzeniami elektrycznymi, kiedy mogły na żywo oglądać urządzenia gospodarstwa domowego znajdujące się w przedszkolu i w kuchni przedszkolnej. Omawiały przeznaczenie tych urządzeń, samodzielnie rysowały w książeczkach urządzenia elektryczne znajdujące się w ich domach.

                Ważnym wydarzeniem w listopadzie była próbna ewakuacja. Dzieci świetnie poradziły sobie i ewakuowały się do sali Krasnali ustawiając się jeden za drugim, rozumiejąc cel akcji.  Wydarzeniu przyglądał się Pan Adam Gwizdała – Prezes OSP Bukowiec, który pogratulował dzieciom i personelowi przedszkola za sprawne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Po jej zakończeniu wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe odblaski.

           25 listopada swoje urodziny świętowały wszystkie przedszkolne Misie albowiem dzień ten to Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci z grupy Biedronek zaśpiewały sto lat wszystkim misiom. Kolorowały obrazki z  pluszowym misiem a także bawiły się z użyciem chusty animacyjnej.

         Pod koniec listopada grupa Biedronek bardzo hucznie świętowała Andrzejki. Dzieci w przepięknych strojach bawiły się w rytmach muzyki. Wykonywały prace plastyczne. Dzięki uprzejmości swoich rodziców tego dnia nie zabrakło pysznych słodkości za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

            Z początkiem grudnia oczekiwaliśmy przyjścia świętego Mikołaja, który zawitał do nas 6 grudnia. Tego dnia dzieci ubrane na kolor czerwony zaśpiewały piosenkę oraz wyrecytowały wiersz wspaniałemu gościowi. Z jego rąk otrzymały słodkości w postaci kalendarza adwentowego.

       13 grudnia przedszkolacy wyjechali do OKSIR-U do Świecia na przedstawienie        pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Wielką frajdą dla dzieci był przejazd autobusem szkolnym i aktywny udział na planie filmowym. Zobaczcie sami ……..

            Pod koniec grudnia dzieci występowały w przedstawieniu jasełkowym dla swoich rodziców, gdzie wcieliły się w rolę świętej rodziny. W taki sposób przeżywaliśmy Święta Bożego Narodzenia, wspólnie dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy.

             Wreszcie dzieci doczekały się przyjścia Gwiazdora, który obdarował je prezentami. Dzieci otrzymały słodkości oraz wspaniałe prezenty. Przy tej okazji chcemy złożyć serdeczne podziękowania Pani Karolinie Janickiej z Rady Rodziców, która zadbała o to, aby każde dziecko otrzymało zabawkę.

Tak minęły nam kolejne  dwa  miesiące …………………………..

            Zachęcamy rodziców dzieci z grupy Biedronek do wspólnego czytania dzieciom bajek w naszym przedszkolu i przy tej okazji dziękujemy Pani Zuzannie Staniszewskiej mamie Aleksandra, która w grudniu przyszła do naszej społeczności przedszkolnej i przeczytała bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

                                     Do zobaczenia w lutym ……

Informacje

Rejestr zmian